چرا بعد از طراحي سايت کاربران شما را ترک مي کنند؟

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
بعد از  طراحي سايت مهم ترين مشکلي که براي هر وبسايت پيش مي آيد ترک کاربران سايت است . اما اين مشکل قابل حل است . در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.


 طراحي سايت شما قديمي است و نياز به بازطراحي داريد


اين يک حقيقت تلخ است که همه کاربران به ظاهر سايت شما توجه ميکنند. بعنوان مثال ميتوان از روي جلد يک کتاب حدودا تشخيص داد که چه سالي منتشر شده و چقدر کهنه است. همين ديد نسبت به وبسايت نيز وجود دارد. تحقيقات آماري نشان ميدهد که نزديک به 94 درصد کاربران به سايت هايي با طراحي قديمي و کاربري سخت اعتماد نميکنند و ممکن است به سرعت سايت شما را ترک کنند. متاسفانه اين دست طراحي ها در سايت هاي دولتي و پرتال هاي کاربردي بسيار به چشم ميخورد و کاربران مجبور به استفاده از اين فضاها ميشوند.


پيشنهاد ميشود هر دو سال يک بار طراحي سايت خود را بازبيني کرده و صفحات را با تکنولوژي ها و متدهاي روز طراحي سايت بازنويسي کنيد.
نميتوان يک ادبيات مشخص براي همه سايت هاي اينترنتي تعيين کرد بلکه بايد براساس مخاطبين سايت و نوع محصولات يا خدمات عرض شده ادبيات خود را مشخص کنيد. بعنوان مثال اگر مخاطبين شما در گروه سني جوان هستند استفاده از کلمات دشوار و مفاهيم سنگين نميتواند جذاب باشد و در مقابل براي سايت هايي در زمينه اقتصاد و سياست نميتوان از کلمات و عبارات روزمره استفاده نمود.


همخواني نداشتن ادبيات شما با سليقه مخاطب ميتواند موجب بي اعتمادي يا سرخوردگي در مخاطب شود، اين تناقض يکي از مهمترين دلايل ترک سايت شما توسط کاربران است.


استفاده از تکنولوژي هاي قديمي در  طراحي سايت 
مدت هاست که استفاده از Flash Player در طراحي وب سايت منسوخ شده است، در حاليکه تا همين چند سال پيش بعنوان يکي از تکنولوژي هاي پرطرفدار طراحي سايت محسوب ميشد. اما هنوز سايت هايي وجود دارند که بخش هايي از محتوا يا المان هاي آنها با استفاده از فلش در سايت نمايش داده ميشوند. اين تکنولوژي هم اکنون در بسياري مرورگرها غيرفعال شده و براي استفاده از آن نياز به اجازه مستقيم کاربر است. همچنين حجم صفحاتي از اين دست بسيار بالا بوده و زمان بسياري براي نمايش محتوا به کاربر نياز دارند.


استفاده از فلش در  طراحي سايت 
اگر پلن درآمدزايي شما براساس تبليغات طرح ريزي شده است نميتوانيد به طور کلي آنها را حذف کنيد ولي دليلي وجود ندارد که حضور تبليغات موجب آزار بازديدکنندگان سايت شود. افرادي که براي تبليغ در سايت شما هزينه ميکنند انتظار دارند کاربران سايت شما را به سايت يا محصول خود جذب کنند ولي استفاده بيش از حد از تبليغات در صفحه موجب ميشود اولا کاربر به هيچ يک از آنها توجه نکرده و ثانيا به سرعت سايت شما را ترک کند. تصوير زير يک نمونه نادرست از تبليغات در سايت است. تقريبا هرچيزي که در اين صفحه براي کاربر قابل مشاهده است نوعي از تبليغات بوده و ارتباطي با محتواي صفحه ندارد.


استفاده از تبليغات آزار دهنده در  طراحي سايت 
براي تاثيرگذاري تبليغات بايد از ايده هاي نو و ارتباط معنايي استفاده کنيد. بعنوان مثال تبليغ خميردندان در يک سايت که مطالب آن در حوزه سلامت دهان و دندان هستند ميتواند بسيار تاثيرگذار باشد ولي همين تبليغ در يک سايت ورزشي جذابيت زيادي نخواهد داشت. تلاش کنيد تبليغاتي را در سايت خود نمايش دهيد که از نظر موضوعي به سايت شما مرتبط باشند و کيفيت محصول و ارايه آن بالا باشد.


همچنين بسياري از کاربران از طريق تلفنن همراه خود وارد سايت ها ميشوند و عموما با سرعت پايين يا حجم محدود وارد سايت شما ميشوند. زمانيکه متوجه شوند به دليل وجود ويديو يا آهنگ صفحه شما سنگين است ممکن است ترجيح دهند محتواي مورد نظر خود را در صفحه اي ديگر جستجو کنند و اين يعني شکست در طراحي سايت. اين مورد در طراحي فروشگاه اينترنتي اهميت بيشتري نيز خواهد داشت زيرا در اين فضا کاربران به سختي اعتماد ميکنند و با هر بهانه اي از خريد منصرف ميشوند.


ساختار منوي سايت و نحوه دسترسي مناسب نيست
احتمالا براي خود شما هم اتفاق افتاده است که وارد يک سايت ميشويد و به دنبال اطلاعات خاصي در آن هستيد ولي نميتوانيد مسير مناسب براي دسترسي به آن را پيدا کنيد. در اين شرايط احتمالا فکر ميکنيد طراح اين سايت هيچ تفکر و تجربه اي در ساخت آن نداشته است.


تلاش کنيد گزينه هاي موجود در منوي سايت کاملا شفاف و قابل فهم بيان شده باشند و از عباراتي بهره بگيريد که در تجارت شما و در ميان کاربران رايج است. استفاده صحيح از ابزارهاي جستجو در کنار منو ميتواند شانس دستيبابي کاربران به محتوا را افزايش دهد.


سرعت سايت شما پايين است
يکي از فاکتورهاي تاثيرگذار بر سئو سايت سرعت بارگزاري صفحات است ولي اين فاکتور بر تجربه کاربري نيز تاثير بسياري دارد. اگر زمان لود شدن صفحه طولاني باشد کاربران براي دريافت اطلاعات مورد نظر خود به سايت يا صفحه ديگري مراجعه خواهند کرد. تحقيقات نشان ميدهد که 47 درصد کاربران انتظار دارند صفحه در کمتر از 2 ثانيه به صورت کامل در دسترس باشد و هر ثانيه تاخير در لود صفحه تقريبا 16 درصد بر نرخ خروج کاربران تاثير خواهد داشت. همچنين بسيار مشاهده ميشود که با انتخاب هاست يا سرور ارزان و ضعيف سايت شما در ساعاتي از روز از دسترس خارج ميشود و کاربر با صفحات 404 يا خطاي 500 مواجه ميشود.


ايرادات سرور در  طراحي سايت 
براي افزايش سرعت سايت تکنيک هاي مختلفي وجود دارد که در مقاله افزايش سرعت سايت به آن اشاره شده و براي بررسي اين فاکتور در سايت شما نيز ابزار page insights از طرف گوگل معرفي شده است.


 


 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شرکت درخواست مشاوره کنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت کرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه کنيد .


 


منبع:طراحي سايت
ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل